AÇÜ’de ‘Yaşama Yol Ver’ eğitimi

Çoruh Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım 1. Sınıf öğrencilerine Acil Sağlık Hizmetleri araçlarının ve iç donanımlarının tanıtılması hakkında eğitim verildi. Acil Sağlık Hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik gerçekleşen çalışmalar kapsamında Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunda “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında verilen eğitimin yanı sıra, toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla “Yaşama Yol Ver” sloganı ile düzenlenen medya kampanyası kapsamında, eğitim ve stand çalışması yapıldı.

Düzenlenen eğitim programında ise Artvin İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Hakan Kılıç, Hemşire Nurcan Aksu, Sağlık Memuru Osman Can Yüksel ve Sağlık Memuru Hüseyin Balta görev aldı.

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “2009’da Siyaset Defterini Kapatmıştım” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir