Artvin’de Kız Öğrenci Yurdundan Yıl Sonu Sergisi

Artvin’de özel bir alışveriş merkezinde gerçekleşen serginin açılışına, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, KYK İl Müdürü Tamer Yıldırım, Şah Sultan Yurt Müdürü Aysun Anlaş, bazı kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Merkezi destekli KYK il Müdürlüğü bünyesinde bulunan Şah Sultan Kız Öğrenci Yurdunda yıl boyunca açılan kurslara iştirak eden öğrenciler kurslarda hazırlamış oldukları ürünlerini sergilediler. Serginin açılışında konuşan Şah Öğrenci Yurdu Müdürü Aysun Anlaş, “Bizler KYK yurtlarında, öğrencilerimize sadece barınma ve beslenme hizmeti vermiyor, istek olması halinde öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak fotoğrafçılık, minyatür, yüzme, satranç diksiyon ve enstrüman gibi sanat, spor ve kültürel kursların yanında akademik başarılarını arttırmaya yönelik, matematik tarih ve diğer branşlarda da kurslar verile bilmektedir. Böylece öğrenciler hem hobi edinerek güzel vakit geçiriyor hem de beceriler kazandırıyoruz dedi.

Daha sonra serginin açılışını Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, KYK il Müdürü Tamer Yıldırım, Şah Sultan Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Aysun Anlaş gerçekleştirdiler. Sonrasında ise öğrenciler, yıl boyunca yurtta açılan fotoğraf, minyatür, seramik, takı ve diğer kurslarda yaptıkları çalışmalarını ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Bir önceki yazımız olan Vali Doğanay TIR kuyruğunda bekleyen şoförleri ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir