Bu da Artvin’in Zorvayvırı

Şehir Stadında yapılan etkinliklere, Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Oğuz Can, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Artvin’ de ve aynı zamanda Türkiye’de ilk kez gerçekleşen ’Zorvayvır’ yarışmasına 7 Lise takımı katıldı. Yarışmacılar dokuz parkurdan oluşan Zorvayvır’ ı en hızlı şekilde tamamlayıp takımlarına puan kazandırabilmek için kıyasıya yarıştılar. Zorvayvır yarışmasından sonra Halat Çekme, Şişme Oyun Parkuru ve finalde Serender Ev Yapma yarışmaları yapıldı. Zorvayvır Yarışması Şampiyonu Sosyal Bilimler Lisesi Zorvayvır Kupası, 3 aylık Yüzme Havuzu aboneliği ve Kayak Merkezi Telesiyej aboneliği kazandılar. Etkinliklerin sonunda protokol üyelerinin kendi aralarında yaptığı Halat Çekme ve Basket Atma Yarışmaları renkli karelere sahne oldu.

Bir önceki yazımız olan Artvin Çoruh Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir