Rusya, Eurovision kriziyle ilgili kararını verdi!

Avrupa Yayın Birliği (EBU), Rusya’nın, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılacak 62. Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmayacağını bildirdi.

43 ÜLKENİN HEPSİNİN KATILMASINI İSTERDİK

EBU tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın Eurovision adayı Yuliya Samoylova’nın, Kiev’e gelmesine izin verilmeyeceğinin bildirilmesinin ardından Rus makamlarıyla temasa geçildiği ve iki alternatif teklif sunulduğu hatırlatıldı.

Rusya’nın, Samoylova’nın ya uydu bağlantısıyla yarışmaya katılması ya da yeni bir aday belirlenmesi yönündeki her iki teklifi de reddettiğinin belirtildiği açıklamada, Ne yazık ki bu, Rusya’nın artık bu yılki yarışmaya katılamayacağı anlamına geliyor. 43 ülkenin hepsinin katılabilmesini isterdik. ifadesine yer verildi.

UKRAYNA’DAN KINAMA

Öte yandan Eurovision Şarkı Yarışması Referans Grubu Başkanı Frank Dieter Freiling, söz konusu kararı kınayarak, Ukrayna makamlarının, Yuliya Samoylova’ya seyahat yasağı koyma yönündeki kararını şiddetle kınıyoruz. Bu karar, Eurovision Şarkı Yarışması’nın politik olmayan, bütünlük sağlayıcı özelliğini ve bütün ülkeleri birleştirici misyonunu baltalamaktadır. dedi.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir